teknoloji haberleriYAZILIM

BTK Akademiz 1 Milyon Yazılımcı Projesi

1 Milyon Yazılımcı Projesi başvurusu nasıl yapılır?

Her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları özgeçmişlerine otomatik olarak işlenecek. Tüm bu özgeçmişler, tüm firmaların erişimine açık bir havuzda duracak. Hali hazırda yazılımcı ihtiyacı duyan şirket ve firmalar buradan aradıkları kriterlere uygun adayları bulabilecek.

Eğitimlerini bitirenler İş Analisti – Network Uzmanı – Proje yöneticisi – Raporlama Uzmanı – Sızma Testi Uzmanı -Siber Güvenlik Uzmanı – Sistem uzmanı -Sistem analisti – Veri analisti – Veritabanı yöneticisi – Web Tasarım Uzmanı -Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak ve diğer birçok alanda iş bulabilecekler.

1 Milyon Yazılımcı Projesi başvurularının yoğun ilgi görüyor. 1 Milyon Yazılımcı Projesi ile ilgili müjdeyi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak verdi. Bakan Albayrak uzun zamandır üzerinde çalışılan Türkiye’ye yazılım alanında tarihi bir kapasite kazandıracak “1 Milyon Yazılımcı Projesi”nin tamamlandığını bildirerek, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı proje kapsamında gençlere online eğitim ile yazılımcı olma imkanı sağlayacaklarını duyurdu. İşte başvuru ekranı…

1 Milyon istihtam eğitimleri: https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/

BTK Akademi yazılım kursları: https://www.btkakademi.gov.tr/

Avrupa’nın en genç nüfus ortalamalarından birine sahip Türkiye’deki nitelikli gençlerin geleceğine yön vermek amacıyla 1 Milyon Yazılımcı Projesi başlatıldı. Projede 13 kategoride, 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim bulunuyor. BTKAkademi üzerinden alınan eğitimlerve kazanılan yetkinlikler, eğitim gören adayların istihdam uygulaması içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu