teknoloji haberleri

Garena Free Fire rekor kırmaya devam ediyor

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu olan Free Fire, 2021’de de hızlı yükselişine devam ediyor. Ağustos 2020’de 100 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısıyla rekor seviyesine ulaşan Free Fire, Youtube’daki 72 milyar görüntüleme ile de yılın en çok izlenen 3. oyunu oldu. 

Free Fire App Annie’ye göre 2021’in ilk çeyreğinde Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Hindistan’da en fazla hasılata sahip oyun olmaya devam ediyor. Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’da art arda 7 çeyrekte bu pozisyonu koruyan Free Fire, Hindistan’da da son iki çeyrekte lider pozisyonda. 

Garena bu başarısını, 2021 Pocket Gamer Ödülleri’nde “En İyi Mobil Oyun Yayıncısı” kategorisinde, Free Fire özelinde de “En İyi Battle Royale Oyunu” kategorisinde ödül sahibi olarak taçlandırdı.   

Ramazan ayı itibariyle Türkiye pazarındaki payını katlayan Garena birbirinden farklı etkinlikleri ve içerikleri ile de sosyal medyada adından söz ettiriyor.

Ramazan ayına özel hazırlanan “2 Pide 1 Yoğurt” reklam filmi YouTube’da 17 milyonun üzerinde bir izlenmeye ulaştı yine Ramazan ayı çerçevesinde Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ile gerçekleştirilen iş birliğinde 43 bin 544 öğün TİDER’in ağında yer alan gıda bankaları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Topluluğa özel olarak düzenlenen ve 626 takımın katıldığı Ramazan Kupası’nda da toplamda 30 bin TL ve 100 bin Elmas dağıtıldı. Turnuvanın galibi ise Fastpay Wildcats oldu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu