İnternet

Google Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Özellik Geldi

Arama motoru Google, 500 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen “Google Fotoğraflar” uygulaması için fotoğraf arşivleme özelliğini kullanıma sundu. Bundan böyle belirli fotoğraflar arşivlenerek saklanabilecek.

Google firması I/O geliştirici konferansında Google Fotoğraflar uygulamasının aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Kısa sürede popüler olan uygulama için 2.15 sürümünde yeni bir özellik daha eklendi. Arama motoru Google, bu uygulamaya kullanıcıların belirli fotoğrafları ayrı bir bölümde saklamalarını sağlayan arşiv özelliğini getirdi. Böylelikle belgeler, ekran görüntüleri ve çeşitli notlara ait fotoğraflar ana fotoğraflar bölümünde saklanabilecek. Ancak arşivlenen bu fotoğraflar aramada, albümlerde ve yeni arşiv bölümünde görüntülenmeye devam edecek.

Herhangi bir fotoğrafı arşivlemek için kullanıcıların görüntüyü seçmeleri ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktalı menüden arşivle seçeneğine tıklamaları yeterli olacak. Daha sonra arşivlenen görüntülere sol bölümde bulunan ana menü aracılığı ile erişilebilecek. Bu özellik ile birlikte gelen en önemli kolaylıklardan biri de fotoğrafın ana fotoğraflar görünümünden çıkarılması oldu. Kısacası telefonunuz başka birisinin eline geçtiği takdirde yanlışlıkla özel resimlerin görüntülenmesine engel olacak.

Arşivleme özelliği, Google Fotoğraflar uygulamasının AndroidiOS ve web sürümü için kullanıma sunuldu. Aslında bu yeni özellik uygulamanın en baştan beri sahip olması gereken temel bir işlevi olarak nitelendiriliyor. Hatırlanacağı üzere popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram da geçtiğimiz günlerde kullanıcıların gönderilerini gizleyebilmelerine olanak sağlayan arşiv özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.

İşin aslı Yeni Google Fotoğraflar, hemen hemen eski Google Foto ile aynı yalnızca bir kaç tasarımsal değişiklik ve son trendler ile kullanıcı alışkanlıklarına adapte hale getirilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu