teknoloji haberleri

Oyun Prototipleme ve Yatırımcı İlişkileri Atölyesi başlıyor

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından organize edilen ve ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş (ODTÜ Teknokent), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Ankara Kalkınma Ajansı iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Gelişmiş Oyun Prototipleme Teknikleri ile Yayıncılık ve Yatırımcı İlişkileri uygulamalı atölye çalışmaları 26-27 Mayıs’ta düzenleniyor. Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan atölye ile başta bağımsız geliştiriciler ile faaliyetlerinin kapsamını büyütmek isteyen orta ölçekli stüdyolara hem hızlı bir şekilde prototip çıkarma hem de olası yatırımcılar ve yayıncılarla ilişki kurma deneyiminin kazandırılması hedefleniyor.

Gelişmiş Prototipleme Teknikleri Atölyesi

İki güne yayılan atölye çalışmasının ilk günü en hızlı biçimde bir ürün prototipinin nasıl hazırlanacağı konusuna odaklanacak. Oyun sektöründeki tüm grup ve kişilerin katılımına açık ve tamamen ücretsiz olan atölye çalışması oyun sektöründe başarılı işlere imza atmış stüdyolardan deneyimli isimler tarafından verilecek.

Atölye kapsamında prototipe dayalı oyun geliştirme sürecindeki iş akışları, fikir ve trend takibi için gerekli araçlar, prototipten MVP’ye geçiş süreci gibi konular ele alınacak.

Katılımcılar atölyeyi TOGED Discord sunucusu yanında, TOGED YouTube ve TOGED Facebook sayfalarından takip edebilecek, sorularını ise Discord aracılığıyla iletebilecekler.

Yayıncılık ve Yatırımcı İlişkileri Atölyesi

27 Mayıs günü yapılacak ikinci atölyede ise geliştiricilerin ürünlerini yayıncılara ve yatırımcılara nasıl en iyi biçimde anlatabilecekleri ele alınacak. Geliştirici, yatırımcı, yayıncı ilişkilerini her iki taraftan değerlendirecek atölye ile katılımcılara şirketleri, projeleri ve ürünlerini yatırımcı ve yayıncılara etkili biçimde nasıl sunabileceklerine dair deneyim kazandırılması amaçlanıyor. Bu bağlamda atölye sonunda katılımcıların mentorlara çalışmaları veya ürünleri hakkında sunum yapmaları beklenecek.

Hazırlık aşamasında grupların kendilerine özel Discord odalarında bir araya gelerek sunumları üzerinde çalışma ve bu süreçte mentorlara danışma fırsatları da olacak.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu