teknoloji haberleri

RX İstanbul Dijital Serisi 1 milyon izlenmeye ulaştı

İstanbul underground kültürünü elektronik müzikle sentezleyerek kitlelerle buluşturan RX İstanbul, açık olduğu iki sezon süresince global ve lokal elektronik müzik sahnesinin en yetenekli isimlerini kabininde ağırladı. Şehirdeki binlerce dans severi ülkedeki eşsiz ses sistemi ile sabahın ilk ışıklarına kadar ağırlayan RX İstanbul müziğe ve dansa pandemide de ara vermedi. Lokal Dj’lerin yer aldığı performanslar elektronik müzik tutkunlarının evlerini dans pistine çevirdi ve evde kaldığımız günlerde hem müzisyenlere dem de müzik severlere destek oldu. Pandemi öncesi dönemde olduğu gibi pandemi sürecinde de hafta sonlarında kulübün YouTube kanalı olan RX istanbul’da gerçekleşen elektronik müzik yayınları bugüne kadar 1 milyondan fazla kez izlendi ve evlerinde dans etmek siteyen müzik severler tarafından izlenmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz yılın ekim ayından bu yana Elektronik müzikseverler için cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi olan olan RX İstanbul, stüdyosunda toplam 52 lokal Dj’i ağırladı. 52 DJ toplam 109 saatlik performans sergiledi ve bu 109 saatlik performans 1 milyondan fazla izlenmeye ulaştı. Fiziki mekanlarda katılmaya alışık olduğumuz sezon kapanış performansı ise bu cumartesi gece yarısı Procombo ve Blotto performanslarıyla gerçekleşiyor.

Kesintisiz müzik deneyimi sunmak ve zor durumda olan müzik emekçilerine ve müzikseverlere destek olmak üzere yola çıkan RX İstanbul, DJ’lerine finansal olarak destek olmaya devam ederken yayınlarına reklam ya da sponsor almadı. 

Şehrin elektronik müzik mekânı RX İstanbul’dan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu