AndroidBilgisayarWindows

Windows 10’un Bildirim Paneline Android Desteği

Günümüzde birçok iş kolunda ve gençlerimizin de ders/oyun düzleminde ihtiyacı olan bilgisayarlar ve vazgeçemedikleri telefonlar arasındaki bağlantıyı hep aynı işletim sistemine sahip olanlar arasında gördük. Yani Mac bilgisayarlar iPad ve iPhone ile, Windows 10 işletim sistemine sahip olanlar ise Windows 10 Mobile ile ortak bir şekilde çalışabiliyor. Bu Google kanatında ise Chromebook ve Android olarak örneklendirilebilir.

Ancak cep telefonunuzun ve bilgisayarınızın işletim sistemleri değişik ise bu noktada 3. parti uygulamalarından (Örn, PushBullet) yardım almanız gerekiyor. Fakat artık Windows kanatında işler değişik olacak.

Microsoft‘un geliştiriciler için düzenlediği //build konferansında duyurulan bir yeniliğe göre yakın sürede Android ve Windows 10 için cross platform desteği kazanarak bildirimlerinizin Windows 10’un bildirim paneline gelecek. Yani siz bilgisayar başında iken telefonunuza gelecek olan bildirimler direkt olarak bilgisayarınızdan gözükecek.

Bunun yaz aylarında ya da daha sonra getirilecek bir Win10 güncellemesiyle bilgisayarlara entegre edileceğini belirten Microsoft, bundan daha önce ise Cortana‘nın Android uygulaması üzerinden bu özelliğin kazanılacağını belirtmişler. Yani kısa süre içerisinde eğer Android telefonunuzda Cortana’yı yükler, gerekli izinleri verirseniz Android telefonunuzdaki mesaj dışındaki bildirimleri bilgisayarınızdan görebileceksiniz. Daha sonra ise tam bir cross platfrom desteği geldikten sonra tüm Android bildirimleriniz Windows bilgisayarınıza gelecek ve aynı zamanda kontrol edebileceksiniz.

Windows tarafında, Cortana’yı etkinleştirmeniz (önceden etkin değilse) ve “Bildirimleri Eşitle” seçeneğini açmanız gerekir. Orada telefonunuzu cihazlar listesinde görmelisiniz ve bu olduğu sürece kurulum yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu