teknoloji haberleri

Wolfteam ve Anzu, oyun içi reklamları oyuna getirmek için ortak oluyor

Wolfteam, dinamik, kişiselleştirilmiş banner ve video reklamları doğrudan oyuna karıştırmak için Anzu’nun platformunu kullanacak. Bu harmanlanmış reklamlar, oyunu kesintiye uğratmayarak oyuncuya saygı duyuyor ve onları reklama her zamankinden daha açık olan oyuncular için hoş bir reklam biçimi haline getiriyor. Anzu; Oracle’ın Moat’ı, Nielsen, Kantar, Comscore ve Digiseg gibi üçüncü taraf satıcılarla iş ortaklığı aracılığıyla görüntülenebilirlik ve marka algısının yanı sıra kitle doğrulama, veri zenginleştirme ve sahtekârlık tespiti de dâhil olmak üzere kampanya etkinliğinin derinlemesine ölçümünü sağlıyor. Bu, reklam verenlerin, marka açısından güvenli bir ortamda ulaşılması zor kitlelere ölçeklenebilir marka bilinirliği kampanyaları sunmasına olanak tanıyor.

Buna ek olarak, reklamcılık devi WPP ile birlikte Anzu, oyun içi reklamcılığa yaygın olarak kabul gören dijital standartları getirerek, güvendikleri teknolojileri kullanarak reklam verenlerin bu kanalın değeri konusunda güven oluşturmasına yardımcı oluyor. Anzu’nun müşterileri arasında Vodafone, Samsung, PepsiCo, McDonald’s ve American Eagle gibi büyük küresel markalar bulunmaktadır.
Superbetin Kayıt ol

Netmarble EMEA Bölüm Direktörü Cem Kone, “Anzu’nun oyunumuzdan para kazanmak için harika bir platform olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımızın oyundan keyif almasını sağlamak bizim için çok önemli olduğundan, Anzu’nun reklamlarının oyuncularımız için oyunu kesintiye uğratmaması çok önemlidir. Anzu ile ortaklık yapmaktan çok memnunuz. ” diyor.

Türkiye oyun pazarı önemli. Statista’ya göre bu yıl sonuna kadar 642 milyon dolar ciroya ulaşması bekleniyor. Oyunların COVID’nin bir sonucu olarak görülen muazzam küresel artıştan önce bile, Türkiye’de 32 milyondan fazla oyuncu vardı ve bu, reklamcılar için muazzam, büyük ölçüde yararlanılmamış bir fırsatı temsil ediyordu. Reklam verenler, oyunu daha da ilginç ve sürükleyici hale getiren harmanlanmış oyun içi reklamlarla yerel oyun topluluğuna değer katarak Türkiye’deki konumlarını belirleyebilirler. Anzu, Türkiye’de halihazırda Adform ve aMVG gibi stratejik ortaklarla güçlü bir varlığa sahip.

Anzu’nun Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Yerukhimovich, “Hızla büyüyen ve son derece umut verici bir oyun pazarı olan Türkiye’deki varlığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz” diyor. “Son derece popüler Wolfteam’deki Netmarble EMEA ile yeni ortaklığımız, reklamcıların Türk oyunculara oyun deneyimlerine saygı duyacak ve sevdikleri oyunu daha gerçekçi hale getirecek şekilde ulaşmalarına olanak tanıyacak.”

Netmarble EMEA hakkında
superbetin güncel adresi

Netmarble EMEA, 50 milyondan fazla kayıtlı oyuncuyla Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin lider oyun şirketidir. Netmarble EMEA, Wolfteam ve Hounds gibi PC oyunlarının yanı sıra, Türkiye ve MENA bölgesindeki en iyi bağımsız geliştirici stüdyolarıyla işbirliği içinde hyper-casual 2.0 oyunları yayınlamaktadır. Ayrıca Marvel Future Fight, Seven Knights ve Lineage 2 Revolution gibi başarılı oyunlar için QA, pazarlama, yerelleştirme, halkla ilişkiler ve BT hizmetleri sağlar. Netmarble EMEA, bölgedeki en çok trafiğe sahip oyun portallarından biri olan www.joygame.com ile üst düzey eğlence ve sosyalleşme fırsatları sunarak bölgedeki oyun kültürünün gelişimini destekliyor.

Anzu hakkında

Anzu, dünyanın en gelişmiş oyun içi reklamcılık çözümüdür. Mobil, PC ve konsol platformlarında çalışan Anzu, gerçek dünya marka reklamlarını doğrudan video oyunlarına, e-spor turnuvalarına ve canlı yayınlara harmanlıyor. Oyun içinde gerçek zamanlı analitiği ve mevcut dijital endüstri standartlarını getirmek için Anzu’nun patentli, uyarlanabilir teknoloji özellikleri harmanlanmış, ancak yüksek oranda görüntülenebilir IAB uyumlu reklam biçimleri tek çözümdür. Anzu’nun benzersiz AdTech entegrasyonlarından oluşan eksiksiz ürün grubu; reklam görüntülenebilirliği, marka algısı güçlendirme ölçümü, kitle doğrulama, veri zenginleştirme ve sahtekarlık algılamayı içerir. Küresel ortaklar arasında Pepsi ve Samsung gibi reklam verenler, Ubisoft ve Nacon gibi oyun stüdyoları ve Moat, Comscore, Kantar ve Nielsen gibi AdTech satıcıları bulunmaktadır.

Anzu, WPP, Sony Innovation Fund, BITKRAFT Ventures ve HBSE Ventures dahil olmak üzere yatırımcılardan bugüne kadar 17 milyon dolar topladı. Https://www.anzu.io/ adresinden daha fazla bilgi edinin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu